KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 9343308
*
nr 934 3308
Enrique BadÃa Romero
(f. 1930), Spain
Blyerts, Enrique BadÃa Romero (f. 1930), "Maud", motivet: 13x11
Enrique (Enric) BadÃa Romero, spansk serieskapare och mÃ¥lare född i Barcelona 1930
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:53:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/12 21:49:34
1
100 kr
22/12 21:50:56
1
150 kr
24/12 06:59:00
2
300 kr
12/1 19:48:31
3
Vinnande bud
12/1 19:50:15
3
justering av budtak
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Enrique BadÃa Romero
Enrique (Enric) BadÃa Romero, spansk serieskapare och mÃ¥lare född i Barcelona 1930
Läs mer om Enrique BadÃa Romero
- Andra sökte även efter
Liknande föremÃ¥l: akvarell akvareller blyerts enrique badÃa romero spain teckning vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Enrique BadÃa Romero
Enrique (Enric) BadÃa Romero, spansk serieskapare och mÃ¥lare född i Barcelona 1930
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Enrique BadÃa Romero
nr 934 3308
Enrique BadÃa Romero
(f. 1930), Spain
Blyerts, Enrique BadÃa Romero (f. 1930), "Maud", motivet: 13x11
Enrique (Enric) BadÃa Romero, spansk serieskapare och mÃ¥lare född i Barcelona 1930
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/12 21:49:34 | 1 | 100 kr |
22/12 21:50:56 | 1 | 150 kr |
24/12 06:59:00 | 2 | 300 kr |
12/1 19:48:31 | 3 | Vinnande bud |
12/1 19:50:15 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Enrique BadÃa Romero
Enrique (Enric) BadÃa Romero, spansk serieskapare och mÃ¥lare född i Barcelona 1930Läs mer om Enrique BadÃa Romero
- Andra sökte även efter
Liknande föremÃ¥l: akvarell akvareller blyerts enrique badÃa romero spain teckning vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22